Hoguorts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Това е форум за виртуално училище Хогуортс. Регистрирайте се и се забавлявайте!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Първи урок

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Санди Робъртс
Учител по Драконология и Астрономия.
Санди Робъртс


Брой мнения : 17
Join date : 15.09.2009

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Първи урок   Първи урок EmptyНед Сеп 20, 2009 12:31 pm

Санди влезе в кабинета.Това беше първият и ден като учител и тя искаше да направи добро впечетление.Тя затвори вратата и се приближи.Учениците вече бяха насядали по чиновете и нетърпеливо очкваха да чуят урока.Санди застана до дъската и каза:
-Добро утро!Казвам се Санди Робъртс и ще ви преподавам по Астрономия и Драконология.Ако бъдете прилежни и редовни в час няма да имате никакви проблеми при мойте часове.
Санди се усмихна на нетърпеливия клас , след това отиде до дъската и написа:

Драконите – мистични или реални?
(въведение)


Едно от най-вълшебните същества в легендите и митовете по света е дракона. Тези горди и величествени създания се срещат в писмените източници по целия свят, от Япония и Китай, та до Скандинавия и Америка.

Описанието им в митологийте е различно, като особено резки промени се наблюдават в характера им и външния облик. Така например в китайските митове те са два вида, люспести и гладки. Огнедишащите от земята на Конфуций са предимно водни и обитават езерата. Били почитани, като символ на плодородието, богатството, успеха и императора. Символът, свързван с драконите, бил перлата и се смятало, че перлите са избълвани или намерени от драконите. В Китай, драконите се деляли на девет подвида, като например- Дракони на духа на дъжда, на скритите съкровища, небесни дракони и др.

В Японските митове тези величествени същества също били на почит. Така например, един от боговете на дъжда е бога-дракон Рюджин, почитан по време на суша. Според легендите, той живее в морето и езерата, и поражда тъмните облаци. Освен добрите дракони, и в Япония, както и в другите страни, има легенди за дракони, носещи наводнения, такъв е примера с дракона Ямата-но ороти.

Освен в традиционните си образи, тези митични създания са почитани и под други, така например в Индия съществува култ към змиевидните същества Нага. Интересно е да се отбележи, че в преводите на китайски, техния предводител Нагараджа в китайската литература се нарича-цар на драконите.

В земите между Тигър и Ефрат също са останали легенди за силата им. В една вавилонска легенда се споменава за змея Мородай. Легенди за змеьове и дракони съществуват в почти всички митологий. В Древна Елада за дракони се споменава в малко по-различна форма-един от източниците е мита за похищението на Европа от бог Зевс и търсенето й от нейните братя. В цикъла за Аргонафтите, златното руно е пазено от змей. За разлика от другите митични образи, драконите изглеждат далечни, като че ли не са от този свят, а от друга Вселена.

Както е известно, във всяка легенда има частица истина, изхождайки от това, не е изключено да съществуват и дракони, вероятно те не изглеждат по описания митичен начин и най-вероятно това се случва в свят, паралелен на нашия. Тези, които са прочели статията за хрономагията –знаят, че съществуват безброй светове така, че кой знае, може да съществуват и дракони някъде.

Едно е сигурно, от знанията на древните народи научаваме, че дракона-това е самата същност на магията. [/size]


След като Санди приключи с урока отрави усмихнат поглед на класа и каза:
-За домашно опишете как според вас изглеждат драконите (цвят,големина,очи,люспи....)
След като даде домашното Санди се изправи и с бодри крачки излезе от кабинета.

ПП:Напишете РП как се представята в темата...Ако имате някакви въпроси питайте на ЛС

ПП2:Домашните и РПтата да се пишат до другия понеделник.
Върнете се в началото Go down
Сакура Харуно
Ученик 1-ви курс, Грифиндор
Ученик 1-ви курс, Грифиндор
Сакура Харуно


Брой мнения : 19
Join date : 10.09.2009
Age : 28
Местожителство : tokio

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок EmptyНед Сеп 20, 2009 1:15 pm

Сакура бързаше,тя се беше загубила по коридора и около 10минути бе тичала за да намери мястото където щеше да се проведе урока.Накрая тя намери подходящата стая,въздъхна и влезе.Това беше първият и предмет за днес и тя беше любопитна какво ще научи и дали ще и се случи нещо интересно.След малко учителката влезе в часа и започна да преподава урока.Той не беше много труден но беше увлекателен и Сакура се заслуша с интерес.Дори започна да си води записки.След около петдаисет минути учителката престана да говори и ги помоли да се представят.Сакура вдигна ръка и след извесно време професорът я посочи.Тя се изправи и каза:
-Казвам се Сакура Харуно.Аз съм на 11 години.Живях в Токио но се преместих в Лондон заедно с майка ми и баща ми.Обожавам да излизам с приятели и много обичам да се катеря без да използвам магии.Обожавам да слушам музика-това зме разсейва и ободрява.
След това момичето си седна на мястото.Всички учиници от класа се представиха.След това звънецът удари и Сакура си тръгна за да продължи към следващия час.
Върнете се в началото Go down
In_the_Dark
Ученик 1-ви курс, Слидерин
Ученик 1-ви курс, Слидерин
In_the_Dark


Брой мнения : 36
Join date : 29.07.2009

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок EmptyНед Сеп 20, 2009 1:50 pm

Влязох с едннобразна походка,както си ходех обикновено ипогледнах към учителката. На пръв поглед ми се видя адски мила и приятна и се надявах да е такава в същност. Седнах на задния чин в ъгъла и зачаках да започне да говори. След като приключи се изправих и се представих:
-Аз съм Том Фелтън от Слидерин. Роден съм в Ню Йорк,но по-късно се преместих в Лондон.-казах и седнах обратно на стола.
След като часа приключи се изправих казах "Довиждане!" на учителката и излязох от кабинета.
Върнете се в началото Go down
hpfen4e
Ученик 1-ви курс, Грифиндор
Ученик 1-ви курс, Грифиндор
hpfen4e


Брой мнения : 26
Join date : 11.09.2009
Age : 29
Местожителство : Aксаково

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок EmptyВто Сеп 22, 2009 11:58 pm

Кати се затича към ксасната стая с пълна скорост.Сърцето и биеше развалновано-щеше да учи драконология!!!Това бе една от мечтата и още от малка.Най-накрая стигна до въпросната стая.Влезе вътре и видя всички погледи насочени към приятна на външен вид учителка с мило лице.Кати поздрави любезно новата си госпожа и зае своето място.Извади учебните си принадлежности и се приготви за записки.Звънеза удари и учителката стана и с мила усмивка подкани всички присъстващи да се представят.Дойде и реда на Кати.Тя стана,каза набързо няколко думи,понеже не обичаше да говори много за себе си и се заслуша в урока,като развълновано си записваше всяка чута от нея дума.Звънеца би след неусетно кратко време.Учителката каза темата на домашното и се изправи.Кати си събра припряно нещата,пожела прятен ден на излизане и се затича към следващата класна стая.
Върнете се в началото Go down
ewiii
Ученик 1-ви курс, Грифиндор
Ученик 1-ви курс, Грифиндор
ewiii


Брой мнения : 28
Join date : 25.05.2009
Age : 28

Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок EmptyПет Окт 30, 2009 9:07 pm

когато се качвах по стълбите кам класната стая забелязах момче което сякаш ми беше познато но преди да го заговоря се оказа че трябва да влизам в час .Когато влязах и видях учителката ми си стори ,че тя ме мрази през целия час ме гледаше странно на края на часа ме помоли да не си тръгвам .Останах и тя ми каза че мрази мен и родат ми знаеше че съм обиица и владея черната магия .Нямах думи да опиша какво беше осештането припомни ми как преди година обих баща.казах и че какъвто е чичо такава сам и аз не можех да се владея БЯХ СМЪРТОЖАДНА ИСКАХ ДА Я УБИЯ И ВТОЗИ МОМИНТ МОМЧЕТО ОТ КОРИДОРА МЕ ДРЪПНА И КАЗА ДА ДОИДА С НЕГО ТО БЕШЕ КАТО МЕН СМЪРТОЖАДЕН Evil or Very Mad Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Първи урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи урок   Първи урок Empty

Върнете се в началото Go down
 
Първи урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Първи урок
» Първи урок
» Първи урок
» Урок №2
» 2 Урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hoguorts :: Учебни предмети :: Драконология-
Идете на: